Notowana na GPW Grupa Hollywood po wygranym przetargu podpisała dzisiaj umowę świadczenia usług pralniczych na rzecz Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Umowa została zawarta na okres czterech lat, a szacunkowa wartość kontraktu to 9,5 mln zł brutto.
- W całym 2017 roku zawarliśmy podobne umowy w segmencie medycznym na kwotę blisko 70 mln PLN brutto. Obsługujemy ponad 250 zakładów opieki zdrowotnej w Polsce oraz w Niemczech. Jesteśmy liderem polskiego rynku pralniczego w segmencie medycznym i HoReCa, gdzie zamierzamy nadal się umacniać. Największego wzrostu oczekujemy jednakże w segmencie wynajmu i kompleksowego serwisu odzieży roboczej – mówi Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood SA.
Segment medyczny stanowi obecnie szacunkowo około 50% obrotów Grupy Hollywood, podczas gdy segment HoReCa 30%, a segment odzieży roboczej – 20%.

Grupa Hollywood z siedzibą w Sierpcu to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Ofertę pralniczą uzupełnia dynamicznie rozwijający się segment wynajmu i serwisu tekstyliów (m.in. odzieży roboczej, bielizny pościelowej). Wśród klientów Grupy Hollywood znajduje się m.in. ponad 250 podmiotów służby zdrowia, kilkadziesiąt hoteli, liczne zakłady przemysłowe. Spółka pozyskała również prestiżowy kontrakt na obsługę armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce. Grupa Hollywood jest liderem rynku zarówno pod względem skali działalności, jak również zaawansowania technologicznego oraz jakości świadczonych usług.
Wszystkie usługi wykonywane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie z wykorzystaniem środków chemicznych i urządzeń przyjaznych środowisku. Większość czynności, składających się na procesy technologiczne prania, wykonywanych jest automatycznie. Zainstalowane urządzenia oraz czuwający nad nimi zintegrowany system komputerowy dają gwarancję powtarzalności produkcyjnej na wysokim poziomie jakościowym.
Historia działalności Grupy sięga połowy lat 90. XX w. W marcu 2014 roku akcje Hollywood SA zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy, a od grudnia 2017 roku są notowane na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Więcej informacji: www.hollywoodsa.pl